انشاء نماز خوب چه ویژگی هایی دارد

ویژگی های انشا صلوة خوب:

انشا صلوة را می توان احد از مهم ترین انشاهایی دانست که در درازا موعد تحصیل باید نگارش شود اما اصولا یک انشای صلوة باید چه ویژگی هایی داشته باشد و بهتر است چگونه نگارش شود؟ در پاسخ باید گفت که اصولا انشا یک برداشت شخصی در باره موضوعات گوناگون مشابه نماز می باشد که باید این برداشت های شخصی بر طبق اصول و قواعد خاصی نوشته شود.

برای مثال اگر می خواهیم یک انشا در باره صلوة بنویسیم، نوشته ما باید به سه تقدیر ابتدا، متوسط و خاتمه تقسیم بندی شود که اسم دیگر این دسته بندی، مقدمه، توضیح و نتیجه گیری می باشد. در تقدیر پیشگفتار باید در باره آنچه که اندیشه می کنیم لازم است شنونده در مورد انشای ما بداند توضیح دهیم و سپس بر بنیاد آن قسمت اول، تقدیر دوم و سوم را کامل کنیم. در پیوسته اغلب در مورد خاصیت های یک انشای صلوة خوب به شما خواهیم گفت.

در انشا صلوة چه چیزهایی باید بنویسیم؟
در نخست باید پروا داشته باشیم که نوشته ما باید به گونه ای باشد که شان مقدس صلوة را حفظ کند و در پیوسته باید کوشش داشته باشیم که نظرات خود در باره نماز را بنویسیم. نگارش انشا نماز اصلا کار سختی نیست و می توانید از والدین و رفقا خویش در باره نماز و جایگاه آن در زندگی سوال کنیم.

پس از پرسش های اولیه می توانیم پیشگفتار انشای خود در مورد نماز را نگارش کنیم که این سرنوشت باید بر اساس قواعد نگارشی بهره‌گیری شود. معمولا در مقدمه انشا باید از جملات روان، بدون هرگونه اصطلاحات مشکل و غیر عامیانه و با لحنی دوستانه باشد. زمانی که قسمت مقدمه یک انشا به خوبی نوشتن شود و در آن موضوعات و مفاهیم مورد بحث که در پیوسته می خواهید در باره آن گفتگو کنید به خوبی روشنگری دیتا شود، می توان انتظار داشت که یک انشای قوی نوشتن شود.

قسمت دوم، توضیحات یک انشا باید چگونه تکمیل شود؟
توضیحات یک انشا باید به نوع ای باشد که شنونده و خواننده انشا نماز بتواند با آن ارتباط استوار کرده و به عمق صحبت های شما در باره صلوة برسد. این قسمت، طولانی ترین سرنوشت نوشته شما در مورد صلوة می باشد و باید به نوع ای روشنگری دیتا شود که شنونده بتواند با مفاهیم شما به صورت موردی وابستگی استوار کرده و به آن پی ببرد. بهتر است که در این سرنوشت از نوشته خویش از کسی کمک نگیرید و به تنهایی سرنوشت دوم را تکمیل کنید.

قسمت سوم، نتیجه گیری
در تقدیر سوم از انشا نماز باید نتیجه گیری از قسمت های نخست و دوم را انجام دهید و مفتوح هم نظرات باید صحبت های خودتان بدون کمک از سایرین باشد. اینکه چگونه انشا بنویسیم در واقع یک امر خویش خواسته است و باید بر بنیاد خلاقیت خودتان انشا را نوشتن کنید.

یادگیری نگارش انشا اصلا شغل سختی نیست و نباید از دیگران کمک بگیرید. در صورتی که در زمینه باره نظر اطلاعات کاملی نداشته باشید، می توانید از والدین و مسئولین مدرسه سوالات خویش را بپرسید ولی بهتر است که نوشتن را به انفرادی و بر اساس ادب خویش اتمام دهید. زنگ انشا گرد از بهترین مواقع برای محک زدن توانایی نوشتن و تسلط به زبان است و به همین علت بهتر است کودک خلاقیت خود را در نگارش انشا به کار گیرد.

نماز خواستن یعنی گفتگو کردن با خدا. در نماز، ما با خدا سر و احتیاج می کنیم، حرف های دل مان را والله می زنیم، چیزهایی که دوست داریم را از خدا می خواهیم و به او می گوییم که چه قدر دوستش داریم.

درصورتی که وقت هایی که ناراحت و تنها هستیم و نمی توانیم با کسی حرف بزنیم، صلوة بخوانیم حال ما بهتر ميشود و ناراحتی ما کم ميشود ، زیرا صحبت کردن با خدا انسان را آرام ميکند.

خدا همیشه منتظر است ما به سوی او برویم و از او کمک بخواهیم، تا به ما کمک کند.

همچنين صلوة احضار و پرستش خدا باعث ميشود ما بدانیم دائم کسی است که پیشه های ما را می بینید، بخاطر همین خطاها و گناهان ناچیز تری در حیات اتمام می دهیم و آدم بهتری خواهیم بود.

خدا نعمت های زيادي به ما دیتا است که ما باید قدر آنها را بدانیم و از خدا بخاطر این نعمات قدردانی کنیم.

نماز خواندن هم یگانه از راه هایی است که ما به وسیله آن، از خدا بخاطر نعمت هایش قدردانی می کنیم.

کسی که مسلمان است باید صلوة بخواند و بخاطر تنبلی یا هر کاری دیگری خواستن آن را فراموش نکند. پیامبر و امامان ما هم، گفته اند که به نماز اهمیت بدهیم و نماز را نخست وقت بخوانیم.

قبل از صلوة احضار باید شرایط نماز خواندن، درست خواندن و مقدمات آن مثل وضو را خوب یاد بگیریم، تا نماز ما تباه نباشد.

نمونه دوم انشا نماز:
نماز، ستون دین، کلید بهشت و اثر ی وفاداری ما به عهد خود با خداست. جامعه ی اسلامی و فرد مسلمان با نماز شناخته ميشود؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته، گویا اسلام وارد نشده است.

مسلمانان در زندگی خود بخشی از وقتشان را به نماز خواندن گزین کردن می‌دهند . نماز را نخستین بار حضرت محمد به یارانش آموخت. بر مسلمانان واجب شده است که در شبانه روز پنج نوبت صلوة بخوانند لغایت خدا را از یاد نبرند و در زندگی همیشه کامیاب باشند.

ما مسلمانان زمانی که صلوة می خوانیم در واقع با خدای خودمان صحبت میکنیم که اگر تلاش نماییم بیش تر به صلوة پروا نماییم و متوجه چیزهای ديگر نباشیم، آن وقت است که قلب ما بیش تر متوجه حضور خدا در کنارمان ميشود.

نماز خواستن اثرات موثر زيادي بر روی انسانها می گذارد.

زمانی که ما پنج نوبت در روز صلوة می خوانیم با این نماز خود اثر می دهیم که همگی اعمال ما در درازا روز براي رضای خدا بوده و ما در هر لحظه به یاد خدا بوده ایم، همانگونه که خدا همیشه به یاد ما است.

نماز خواندن، ثواب دارد و ما را از گناهان بعید نگه می دارد. ما با صلوة زندگی آرامی را تجربه خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی

ریشه های مذهبی و دینی عید نوروز

از جشن ها و اعیاد کهن ایرانیان یکی عید نوروز می باشد که مردمان به …