همسر گمشده شما چه کسی می‌تواند باشد؟

مفهوم ِ پیدا کردن نیمه گمشده خیلی از ازدواجها را ویران کرده است. واقعیت این است که 10 یا 20 نفر روی کره زمین وجود دارند که ممکن است مناسب شما باشند. اما اینطور نیست که دقیقا یک نفر کاملا برای شما وجود داشته باشد که پیدایش کنید و باور داشتن این مفهوم، ذهن‌تان را مسموم می‌کند.

.gif - همسر گمشده شما چه کسی می‌تواند باشد؟
نیمه گمشده شما چه کسی می‌تواند باشد؟

تبعات باور داشتن وجود نیمه گمشده گسترده است زیرا ممکن است خیلی از حوادث زندگی‌تان را تحت الشعاع این باور قرار دهید. این طرزفکر می‌تواند باعث شود دیگران را خوب نبینید و نشناسید و فقط به دنبال کسی باشید که کاملا متناسب با شما باشد، بنابراین شانس‌های‌تان را امتحان نمی‌کنید.

مطمئنا شما می‌توانید کسی را پیدا کنید که تناسبات زیادی با شما داشته باشد و علائمی وجود دارد که نشان دهد شریک زندگی‌تان را پیدا کرده‌اید.

حس می‌کنید او چگونه آدمی برای شماست

آیا حس میکنید فرد مورد علاقتان  را پیدا کرده‌اید اما دلیلش برایتان روشن نیست. فاکتورهای مهمی برای پیدا کردن شریک ایده‌آل وجود دارد که برخی از آنها حس و درونی است. گاهی اوقات باید به حس‌تان تکیه کنید. اصلا در انتخاب شریک زندگی‌تان لازم است در اعماق درون‌تان نیز حس کنید که این فرد مناسب شماست.

آیا زمان درستی با همسرتان آشنا شده‌اید؟

اگر در زمانی با کسی آشنا شدید و ارتباط برقرار کردید که به جدیدا  رابطه‌ای را بهم زده‌اید یا هنوز به ثبات در زندگی خود نرسیده‌اید  مطمئن باشید احتمال اینکه در انتخاب همسرآینده تان دچار اشتباه شوید زیاد است. اما اگر زمانی با کسی آشنا شدید که هر دو در مرحله‌ای  ثابت در زندگی‌تان هستید و تحت شرایطی مهم و خاص تصمیم نمی‌گیرید، می توانید با خیال راحت  سایر جنبه‌ها زدگی را بررسی کنید. توافقاتی که در دوران ثبات زنگی خود انجام می‌ دهید قابل اطمینان است

آیا باهم بودن واقعا احساس راحتی دارد؟

این یکی از مهمترین عوامل موثر در ازدواج است. خیلی متفاوت است که با کسی باشید که با او احساس راحتی و آرامش کنید و یا با کسی باشید که چندان با شما راحت نیست و حس آرامش و راحتی نمی‌کند. با درنظر گرفتن این علامت مهم می توانید زندگی خود را مستحکم کنید

احساسات هم را به خوبی درک می‌کنید

شما می‌توانید ذهن طرف مقابل‌تان را بخوانید بدون اینکه حتی کلمه‌ای به زبان بیاورد. این واقعا ارزشمند است و می‌تواند در بلند مدت کمک‌تان کند در شرایط دشوار و پرچالش زندگی بهتر با هم کنار بیایید. احساس پیوند روحی، بخش مهمی از یک رابطه‌ی سالم است.

احساس می‌کنید قلق یکدیگر را می دانید

آدمهای زیادی را ملاقات می‌کنید و خیلی‌ها اطراف‌تان هستند و اوقات خوبی را با هم می‌گذرانید. اما احساس می‌کنید «او» واقعا درک‌تان می‌کند و قلق شما در دستش است! خوب می‌داند چه چیزی خوشحال‌تان می‌کند و چه چیزی خشمگین‌تان می‌کند. خیلی مهم است که کسی تا این اندازه شما را بشناسد و درک‌تان کند.

ارزشها و اهداف مشترکی دارید

مطمئنا تفاوتهایی با هم دارید که کاملا طبیعی است اما داشتن هدف و ارزشهای مشترک اهمیت غیرقابل انکاری در زندگی مشترک دارد. تاثیر این تشابه چیزی است که در بلند مدت نتیجه خواهد داد. داشتن اهداف و باورهای مشترک کمک‌تان می‌کند در زندگی که با هم خلق می‌کنید، شفافیت داشته باشید و دچار ابهام و سوء تفاهم نشوید.

شادی او برای شما مهم است

ممکن است طرف مقابل شما از اینکه یک بعدازظهر را کاملا با او سپری کنید خوشحال شود یا با کمکی که به او می‌کنید تا کارش را تمام کند. عامل شادی او هر چه که باشد، اگر برای شما مهم باشد که او را شاد و راضی ببینید پس واقعا عاشقش هستید!

به یکدیگر احترام می‌گذارید

احترام یکی از پیچیده‌ترین و در عین حال ساده‌ترین چیزهایی است که اغلب مستقیما در موردش حرف زده نمی‌شود اما بدون تردید می‌توانید تشخیص دهید چه زمانی مورد احترام قرار گرفته‌اید و چه وقت به شما بی‌احترامی شده است. احترام متقابل، اساس یک رابطه‌ی ماندگار است.

حرفهای زیادی برای گفتن دارید

طبیعی است که گاهی حرفی برای گفتن نداشته باشید اما در یک رابطه‌ی سالم باید بتوانید گهگاه گپ‌های طولانی مدت با هم بزنید و احساس کنید هنوز هم حرفهای‌تان تمام نشده! این خیلی علامت خوبیست.

می‌توانید با اختلاف نظرهای‌تان کنار بیایید

دلیلی ندارد با کسی که تناسبات زیادی با هم دارید اختلاف نظر نداشته باشید و در همه‌ی موارد با هم موافق باشید، چون اصلا امکانپذیر نیست. شما باید بدانید چگونه با نظرات مخالف هم برخورد کنید. قادر به تحمل تفاوت‌ها بودن واقعا مهم است. اگر از همین الان نتوانید با نظر مخالف طرف مقابل‌تان کنار بیایید پس شک نکنید که بعدها دچار مشکلات جدی خواهید شد.

در هر حالی عاشقش هستید

یعنی بپذیرید که مثلا او خروپف می‌کند، وقتی بیحال و حوصله است دست به هیچ کاری نمی‌زند و وقتی مریض می‌شود درست مثل یک بچه بهانه گیری می‌کند! اگر قرار است شریک زندگی‌تان باشد باید بتوانید تحت هر شرایطی دوستش داشته باشید.

به زندگی‌تان ارزش و معنا می‌دهد
اگر به وجود نیمه گمشده باور داشته باشید پس اینطور فکر می‌کنید که «او» باید شما را «کامل» کند، اما در واقع شما وقتی کامل هستید که خود واقعی‌تان باشید. فردی که مناسب شماست، خود شما را تقویت می‌کند. یعنی می‌تواند روزهای خوب‌تان را بهتر کند و با کارهای کوچک هم شما را شاد کند. مطمئنا زندگی همیشه هم شاد و عاشقانه و بروفق مراد نیست اما اگر همسرتان کسی باشد که در هر شرایطی به زندگی‌تان ارزش و معنا بدهد، یعنی به شما کمک می‌کند کامل‌تر شوید و این نعمتی است بی‌حد و اندازه!منبع : زندگی آنلاین